Välj en sida

Arbetslag årskurs 7-9

Arbetslagsledare: Cecilia Lindberg och Birgitta Strand

Mentorer

Lena Stenhag, mentor 7A, Engelska (EN), Svenska (SV), Svensk-engelska (SvEn)
E-post: lena.stenhag@skinnskatteberg.se

Torbjörn Johansson, mentor 7A, Musik (MU), Svenska som andraspråk
E-post:  torbjorn.johansson@skinnskatteberg.se

Arancha Blockhammar, mentor 7B, Textilslöjd (SLTX)
E-post:  arancha.blockhammar@skinnskatteberg.se

Mazhar Aslan, mentor 7B, Naturorienterande ämnen (NO), Matematik (MA)
E-post: mazhar.aslan@skinnskatteberg.se

Fabiola Parancán, mentor 7C, Spanska (SP), Spanska modersmål, Samhällsorienterande ämnen (SO)
E-post: fabiola.parancan@skinnskatteberg.se

Lotta Löfgren, mentor 7C, Teknik (TK), Trä- och metallslöld (SLTM)
E-post: lotta.lofgren@skinnskatteberg.se

Lena Andersson, mentor 8A, Hem- och konsumentkunskap (HKK)
E-post: lena.andersson@skinnskatteberg.se

Terje Aalto, mentor 8A, Svenska (SV), Svensk-Engelska (SV/EN), Finska som modersmål
E-post: terje.aalto@skinnskatteberg.se

Lena Mellgren, mentor 8B, Idrott (IDH)
E-post: lena.mellgren@skinnskatteberg.se

Ann-Christine Edberg, mentor 8B, Samhällsorienterande ämnen (SO)
E-post: ann-christine.edberg@skinnskatteberg.se

Cecilia Lindberg, mentor 9A, Idrott (IDH)
E-post: cecilia.lindberg@skinnskatteberg.se

Birgitta Strand, mentor 9B, Matematik (MA), Samhällsorienterande ämnen (SO)
E-post: birgitta.strand@skinnskatteberg.se

Ellen Eriksson, mentor 9C, Svenska (SV), Engelska (EN)
E-post: ellen.eriksson@skinnskatteberg.se


Övriga lärare

Nabil Ahmed, Arabiska modersmål, Förberedelseklass
E-post: nabil.ahmed@skinnskatteberg.se

Sara Björner Karlsson, Tyska (TY)
E-post: sara.bjorner-karlsson@skinnskatteberg.se

Johanna Junno, Teknik (TK), Svensk-Engelska (SV/EN)
E-post: johanna.junno@skinnskatteberg.se

Lill Karlsen, Svenska som andraspråk (SVA), Förberedelseklass (FBK)
E-post:  lill.karlsen@skinnskatteberg.se

Börje Karlsson, Matematik (MA), Engelska (EN)
E-post: borje.karlsson@skinnskatteberg.se

Yvonne Krusell-Neld, Samhällsorienterande ämnen (SO), Spanska (SP)
E-post: yvonne.krusell.neld@skinnskatteberg.se

Alevtina Kuzub, Bild (BL)
E-post: alevtina.kuzub@skinnskatteberg.se

Janne Persson, mentor 9B, Trä- och metallslöld (SLTM)
E-post: jan.persson@skinnskatteberg.se

Natalia Strid, Naturorienterande ämnen (NO)
E-post: natalia.strid@skinnskatteberg.se

Kajsa Svantesson, Svenska (SV)
E-post: kajsa.svantesson@skinnskatteberg.se